طرز تهیه آلبالو پلوزمان مطالعه : ۶ دقیقه

آلبالو از آن دسته میوه هایی می باشد که به خاطر طعم خوبش و خواص ویژه ای که دارد در سفره غذایی ما ایرانی ها دارای جایگاه ویژه ای می باشد.  آلبالو پلو یکی از انواع پلو ها در آشپزی ایرانی و یکی از انواع غذاهای مجلسی و تشریفاتی پر طرفدار و چشم نواز است که در عین حال طرز تهیه بسیار ساده ای دارد. آلبالو پلو در شهر های مختلف ایران  با روش های متفاوتی تهیه می شود که البته می توانه گفت اصلیت این غذا ، یک غذای آذربایجانی می باشد. آلبالو پلو به روش های مختلفی سرو می شود که عبارتند از : آلبالو پلو با مرغ ، آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده (گوشت قلقلی) و آلبالو پلو با ران گوسفندی و یا گوشت بره

طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی  با مرغ یا فیله مرغ :

مواد لازم برای ۳ تا ۴ نفر :

موادمقدار
برنجنیم کیلو گرم
آلبالویک کیلو گرم
شکریک کیلو گرم
مرغنصف مرغ یا به مقدار لازم فیله مرغ
روغن به مقدار لازم
پیازیک عدد متوسط
کره۵۰ گرم
زعفران ساییده شدهبه مقدار لازم
خلال پسته و بادامبه مقدار لازم

مرحله اول تهیه آلبالو پلو با مرغ:

برنج را خوب پاک می کنیم چند بار می شوییم تا آب آن زلال شود سپس با آب ولرم و با مقداری نمک حدود ۵ الی ۶ ساعت برنج را خیس می کنیم.

برنج آلبالو پلو باید از نوع مرغوب باشد تا رمانی که با مربای آلبالو مخلوط می کنیم خمیر نشود.

مرحله دوم تهیه آلبالو پلو با مرغ :

ابتدا مرغ ها را خوب تمیز کرده و می شوییم . سپس مرغ ها را با یک عدد پیاز خلال شده ، کمی زعفران و کمی رب همراه مقداری روغن تفت می دهیم.

مرحله سوم تهیه آلبالو پلو با مرغ :

بعد از تفت دان مرغ ها مقداری آب به آن اضافه می کنیم و روی شعله گاز با حرارت ملایم می پزیم. بعد از پختن مرغ باید نصف لیوان از آب مرغ در قابلمه باقی بماند تا در انتها برای روی برنج استفاده کنیم.

مرحله چهارم تهیه آلبالو پلو با مرغ :

در این مرحله باید مربای آلبالو را آماده کنیم یا از قبل آماده داشته باشیم برای طرز تهیه مربای آلبالو که در پست های قبلی آموزش داده ایم به متن زیر مراجعه فرمایید.

حتماً بخوانید : طرز تهیه مربای آلبالو

حالا به مربای آلبالو یک تکه کره اضافه می کنیم که هم طعم خوبی داشته باشد و هم این که آلبالوها به هم نچسبند.

آلبالو هایی که استفاده می کنیم باید کاملاً رسیده و قرمز باشد همچنین بهتر است از آلبالو های سنتی استفاده کنیم چون عطر وطعم بهتری نسبت به آلبالو های پرورشی دارد.

مرحله پنجم تهیه آلبالو پلو با مرغ :

برنج را کمی زنده بر می داریم و آبکش می کنیم تا زمانی که با مربای آلبالو قرار است مخلوط کنیم شفته نشود.

مرحله ششم تهیه آلبالو پلو با مرغ :

ته قابلمه را روغن می ریزیم و نان لواش یا سیب زمینی در کف آن پهن می کنیم . سپس مربای آلبالو را در لا به لای برنج قرار می دهیم فقط باید به اندازه یک کفگیر برنج ساده در روی قابلمه نگه داریم تا بعد از آماده شدن غذا این برنج را زعفرانی کرده و برای تزیین غذا از آن استفاده کنیم.

در این مرحله برنج را با حرارت ملایم روی شعله گاز قرار می دهیم تا شربت یا همان شیره آلبالو به زیر برنج برسد تا ته دیگ نسوزد.

مرحله هفتم تهیه آلبالو پلو با مرغ :

بعد از این که برنج دم کشید نوبت کشیدن برنج در دیس و تزئین آن می باشد. برنج را با سلیقه و دقت در دیس می کشیم ، مرغ ها یا فیله مرغ ها را در دور دیس یا لابه لای برنج قرار می دهیم.

در آخر برنج ساده را که روی قابلمه کنار گذاشته بودیم با زعفران ، خلال پسته و بادام و مقداری کره یا روغن مخلوط کرده و روی آلبالو پلو را تزئین می کنیم.

طرز تهیه آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده :

طرز تهیه آلبالو پلو
طرز تهیه آلبالو پلو

مرحله اول تهیه آلبالو پلو با گوشت قلقلی :

در این مرحله برنج را مثل بالا تمیز می کنیم و سپس خیس می کنیم.

مرحله دوم تهیه آلبالو پلو با گوشت قلقلی :

به مقدار ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم گوشت چرخ کرده آماده می کنیم و به آن یک عدد پیاز رنده و با نمک و فلفل ترکیب می کنیم. بعد از این که مواد حسابی مخلوط شدند گوشت چرخ کرده را به صورت کوفته های کوچک قلقلی در می آوریم.

مرحله سوم تهیه آلبالو پلو با گوشت قلقلی :

گوشت های چرخ کرده قلقلی به همراه یک عدد پیاز متوسط خلالی شده و کمی زعفران ، رب و روغن در ماهتابه تفت می دهیم . بعد از تفت دادن با نصف لیوان آب در حرارت ملایم می پزیم.

مرحله چهارم تهیه آلبالو پلو با گوشت قلقلی :

در این مرحله مطابق بالا برنج را آبکش ، ته دیگ را قرار داده و مربا آلبالو را در لا به لای برنج قرار می دهیم. فقط یادمان باشد که مقداری برنج ساده را در بالای قابلمه برای تزئین با زعفران نگهداریم.

مرحله پنجم تهیه آلبالو پلو با گوشت قلقلی :

در این مرحله برنج دم کشیده را در دیس می کشیم و گوشت های قلقلی را در در دور دیس قرار می دهیم و همراه با برنج زعفرانی ، خلال پسته ، خلال بادام و کمی روغن مخلوط کرده  و تزئین می کنیم.

طرز تهیه آلبالو پلو با ران گوسفند و یا گوشت بره :

طرز تهیه آلبالو پلو
طرز تهیه آلبالو پلو

مرحله اول تهیه آلبالو پلو با گوشت :

مقدار ۷ تا ۸ تکه گوشت گوسفندی متوسط را خوب تمیز کرده و چربی های آن را پاک می کینم .

مرحله دوم تهیه آلبالو پلو با گوشت :

گوشت را با یک عدد پیاز خلال شده به همراه زعفران ، رب ، و روغن تفت می دهیم و بعد از تفت دادن مقداری آب به آن اضافه می کنیم و در حرارت ملایم اجازه می دهیم پخته شود .

بعد از این که گوشت پخته شد حدود نصف لیوان از عصاره گوشت را نگه می داریم که بعداً روی آلبالو پلو برزیم.

مرحله سوم تهیه آلبالو پلو با گوشت :

در این مرحله طبق توضیحات بالا برنج را  آماده می کینم ، ته دیگ قرار می دهیم ، لا به لای برنج مر بای آلبالو می ریزیم و می گذاریم تا دم بکشد.

مرحله چهارم تهیه آلبالو پلو با گوشت :

در این مرحله گوشت ها را یا در لا به لای آلبالو پلو یا دور دیس قرار می دهیم و عصاره گوشت را که هنگام پخت گوشت کنار گذاشته بودیم روی آلبالو پلو می دهیم.

در آخر هم طبق روش های قبل با برنج زعفرانی ، خلال بادام و پسته همراه با روغن تزئین می کنیم.

امیدواریم که که از دستور پخت استفاده کامل را برده باشید و یک آلبالو پلو خوشمزه برای خانواده خود تهیه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.