طرز تهیه شربت آلبالو خانگیزمان مطالعه : ۲ دقیقه

طرز تهیه شربت آلبالو

شربت آلبالو یکی از خوش طعم ترین شربت ها و یکی از بهترین نوشیدنی ها برای رفع عطش می باشد و طبع سردی دارد . شربت آلبالو دارای ویتامین های A , C , E   و  B1 , B2 , B6  وهمچنین دارای مواد معدنی مختلف و قند طبیعی می باشد. در ادامه متن به شما  آموزش طرز تهیه شربت آلبالو را می دهیم .

شربت آلبالو دارای خواص دارویی فروان نظیر کاهش چربی خون ، کاهش غلظت خون ، ضد تهوع ، ضد سنگ کلیه و … می باشد.

مواد لازم :

  • آلبالو : به مقدار لازم

  • شکر : به مقدار لازم

در هنگام خرید آلبالو بهتر است آلبالو سنتی یا همان رسمی خریداری شود چون عطر و طعم خیلی بهتری نسبت به آلبالو پرورشی دارد.

مرحله اول طرز تهیه شربت آلبالو :

آلبالو ها را ابتدا به صورت کامل می شوییم و چوب ها یا ساقه های آن ها را جدا می کنیم همچنین هسته های آلبالو ها را با دقت با دست و یا دستگاه جدا می کنیم تا له نشوند چون از آلبالو های باقی مانده هم می خواهیم مربای آلبالو درست کنیم .

مرحله دوم طرز تهیه شربت آلبالو :

آلبالو ها را در قابلمه می ریزیم و به مقدار لازم نسبت به مقدار شیرینی که می خواهیم به آن شکر اضافه می کنیم و در درجه حرارت ملایم روی شعله قرار می دهیم تا به آرامی بپزد.

مرحله سوم تهیه شربت آلبالو خانگی:

بعد از پختن آلبالو ها را با کفگیر از داخل شربت خارج می کنیم و مقداری شکر مجدداً به شربت اضافه می کنیم بعد از چند جوش که شربت به غلظت رسید شعله گاز را خاموش می کنیم. البته باید دقت کرد شربت آلبالو رقیق نبوده و دارای غلظت مناسب باشد.

مرحله چهارم تهیه شربت آلبالو خانگی :

بعد از سرد شدن شربت آلبالو مقداری از آن را در شیشه شربت می ریزیم و در یخجال نگهداری می کنیم.

آلبالو های باقی مانده را به داخل مقداری از شربت که باقی مانده اضافه می کنیم و شعله گاز را روشن می کنیم تا یک جوش بزند تا مربای آلبالو هم در کنار شربت آلبالو داشته با شیم . مربای آلبالو را در ظرف مربا می ریزیم و در یخجال نگهداری می کنیم.

حتماً بخوانید : طرز تهیه مربای آلبالو

شربت آلبالو خانگی ما آماده شده است و می توانیم به عنوان نوشیدنی خوش آمد برای مهمان ها ، زمان رسیدن به خانه در روز های گرم تابستان و هنگام غذا سرو کنیم.

شربت آلبالو خانگی
شربت آلبالو خانگی

امیدواریم که این دستور العمل طرز تهیه شربت آلبالو برای شما مفید واقع شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.