پاسخ به چند سؤال رایج در مورد درد تخمک گذاریزمان مطالعه : ۲ دقیقه

معمولاً بانوان در زمان تخمک گذاری در نواحی سینه، پهلوها و ران پاها احساس درد می کنند. به طور کلی احساس درد کم و قابل تحمل در زمان تخمک گذاری کاملاً طبیعی خواهد بود. اما اگر این درد غیرقابل تحمل باشد، جای بررسی دارد و خانم ها باید آن را جدی بگیرند.

قبل از شروع مطلب بهتر است بدانید که بعضی از خانم ها در دوره تخمک گذاری احساس درد ندارند.

درد تخمک گذاری چه قدر طول می کشد؟

درد تخمک گذاری می تواند یک الی دو روز یا حتی چند دقیقه طول بکشید. توجه داشته باشید که بعضی از خانم ها در این دوره همراه با درد متوجه خونریزی کمی از واژن می شوند.

علت طولانی شدن درد تخمک گذاری چیست؟

به طور کلی درد تخمک گذاری زیانی ندارد، اما بعضی از مواقع می تواند طولانی شدن این درد نشانه ابتلا به بیماری هایی مثل اندومتریوز باشد.

توجه داشته باشید که اگر درد تخمک گذاری شما بیش از سه روز طول کشید یا با علائم دوران قاعدگی مثل خونریزی شدید همراه بود باید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

چگونه درد تخمک گذاری را کنترل کنیم؟

اگر قصد بارداری ندارید، می توانید از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی برای تسکین درد استفاده کنید. توجه داشته باشید که چنین داروهایی می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند. همچنین روش های پیشگیری از بارداری که تخمک گذاری را متوقف می کند مثل ایمپلنت های ضدبارداری یا قرص های ضدبارداری می تواند به طور کامل درد زمان تخمک گذاری را از بین ببرد.

حتماً بخوانید: درد در زمان تخمک گذاری تا زمانی که قابل تحمل باشد طبیعی است

درد تخمک گذاری با درد لانه گزینی چه تفاوتی دارد؟

زمانی که تخمک باور شده و در دیواره رحم کاشته شده است شما احساس دردی می کنید که نتیجه باردار شدن شما است. این درد با درد تخمک گذاری یک تفاوت بزرگ دارد و آن این است که گرفتگی تخمک گذاری در حوالی زمان تخمک گذاری اتفاق می افتد که معولاً بین روزهای ۱۱ الی ۲۱ چرخه شما است. اما درد لانه گزینه که اگر آن را احساس کنید در اواخر چرخه و نزدیک زمان پریودی شما رخ می دهد.

هشدار! این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

img { border-radius: 25%; }